קידום ממומן בגוגל, איך זה עובד ולמה זה כל כך טוב לקידום עסקים

בשנים האחרונות תחום הקידום הממומן תופס תאוצה והופך להיות נתח משמעותי מתקציבי הפרסום של עסקים בכל הגדלים בארץ ובעולם. לפופולאריות הזו יש לא מעט סיבות אבל בעיקר ניתצן לומר שקידום ממומן בגוגל היא פלטפורמה מדויקת שמאפשרת לקדם מותגים ואתרים בצורה נוחה, פשוטה תוך שליטה מלאה בהוצאות של בית העסק.

מה זה בכלל קידום ממומן בגוגל?

קידום ממומן בגוגל נקרא בשפה המקצועית גם PPC – שזה אומר תשלום לפי קליק. המודל הזה בעצם מבטיח למפרסם שהתשלום שלו יתבצע רק במידה ומישהו לחץ על מודעה שלו, במידה ולא היה קליק אזי לא יהיה חיוב של גוגל על החשיפה.

המודל הזה מבטיח לבעל העסק תשלום לפי תוצאות ומאפשר לו להוציא סכומי כסף גדולים יותר בידיעה שכל שקל שהוא משקיע בגוגל אכן הולך לתוצאות מוחשיות.

*חשוב לציין כי מודל זה זמין בעיקר ברשת החיפוש של גוגל. ברשת המדיה, ביוטיוב או אפילו כשעושים פרסום בפייסבוק ניתן לפרסם לפי מודל של CPM שהוא עלות ל-1,000 חשיפות.

איך עובד קידום ממומן בגוגל?

כדי להתחיל ולפרסם בגוגל אנו נדרשים ראשית לפתוח חשבון בגוגל ADS שלמעשה כל אדם בעל חשבון גוגל יכול לעשות את זה בקלות ובמהירות.

המודל בפרסום ממומן בגוגל עובד בצורה הבאה:

המפרסם מחליט איזה מילות מפתח מעניינות אותו ושבהן הוא רוצה להופיע בכל פעם שיש חיפוש הקשור לעולם התוכן שלו.

לדוגמא: שף מקצועי יהיה מעוניין להופיע בכל פעם שמישהו מחפש בגוגל "שף פרטי לאירוע". הרעיון הוא להציג למשתמש מודעה רלוונטית לשאילתת החיפוש שלו בשלב הראשון, ובשלב השני המשתמש לוחץ על המודעה שנראית לו רלוונטית ובהרבה מקרים אף יוצר קשר עם בעל העסק שפרסם את המודעה.

כך למעשה נוצר מצב של WIN WIN  – המשתמש מצד אחד מקבל תוצאה רלוונטית בדיוק לפי השאילתה שחיפש ומצד שני בעל העסק המפרסם מקבל תנועה של גולשים רלוונטיים במיוחד המעוניינים בזמן אמת בשירותים ובמוצרים שלו.

יכולות מתקדמות במערכת הפרסום של גוגל

בנוסף ליכולת להעלות קמפיין לפי מילות מפתח, יש למפרסם יכולות מתקדמות במיוחד שמאפשרות לו שליטה מירבית בקמפיין ובהוצאות שלו, למשל:

  • תקציב יומי שמאפשר לבעל העסק להגביל את ההוצאה היומית שלו בדיוק לפי התקציב העומד לרשותו
  • פילוח לפי מיקום גיאוגרפי המאפשר למפרסם להופיע רק במידה וגולשים באיזור גיאוגרפי מסוים מחפשים אותו בזמן אמת (אפשרות זו מתאימה במיוחד לעסקים מקומיים הנותנים שירות באזורים גיאוגרפיים מוגדרים).
  • למפרסם יש אפשרות שליטה בשעות ובימים בהם המודעות יהיו באוויר וכך לדוגמא עסק שומר שבת יוכל לבחור שהמודעות שלו בגוגל יופעלו רק בימי חול וביום שישי בצהריים ירקדו מהאוויר עד ליום ראשון בבוקר.

כיום ישנם מיליוני עסקים בעולם העושים שימוש במערכת הפרסום של גוגל ונהנים מהחזר השקעה חיובי במיוחד. הסטטיסטיקות האחרונות מראות כי על כל שקל שמושקע בפרסום בגוגל מקבל בעל עסק במממוצע לפחות שני שקלים כך שהחזר ההשקעה עומד על פי 2. זה נתון מעודד שמראה לנו כי שווה במיוחד להשקיע באפיק זה ובוודאי ניתן לחראות ממנו תוצאות חיוביות ככל שננהל קמפיין מוצלח ואיכותי.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים: