בניית אתר במיקור חוץ | למי זה טוב ולמה כל סוכנות נעזרת בספקי משנה

בניית אתר במיקור חוץ הנם שירותים שבהם חברה מסוימת מייצאת חלק מהעבודה לנותן שירותים

 

חיצוני. מדובר במצב מאוד שכיח בעולם הפרסום באינטרנט ונותני שירותים רבים נעזרים אחד בשני, בין אם עבור שירותים משלימים ובין אם עבור אותו השירות שהם מספקים, זאת כדי לא להפסיד את הלקוחות. על השאלה האם כדאי להשתמש במיקור חוץ אתם תקבלו אינספור תשובות וסייגים, אולם מרביתם יהיו חיוביים.

אילו חברות זקוקות לשירותי בניית אתר במיקור חוץ?

 • חברות בניית אתרים – עבודת בניית אתרים איכותית יכולה לקחת בין כמה ימים לכמה שבועות בדרך כלל, תלוי בצוות שעובד על האתר, בסוג האתר, ברמת הציפיות של הלקוח, באפיון העבודה עצמה ועוד. עובד אחד יכול לקחת בין אתר לכמה אתרים בחודש תלוי בסוג האתרים. כאשר יש כמה אופציות לאתרים בו זמנית מלקוחות, כלומר כמה פניות באתר וחברת בניית האתרים לא רוצה להפסיד לקוחות, היא תפנה לבונה אתרים במיקור חוץ שיבנה את האתר במקומם תחת השם שלהם.
 • חברות קידום אתרים – שירותי קידום אתרים הם מהשירותים הנפוצים בתחום השיווק באינטרנט אולם מדובר בשירותים סיזיפיים הכוללים עבודה רבה, מהודקת ודורשת טיפול בענפים שונים כמו תוכן, רשתות חברתיות, חוויית משתמש, קוד האתר שלכם ועוד.
 • חברות תוכן – חברת תוכן שמקבלת לעבודה כמות מאמרים מעל המכסה שהיא יכולה לספק תיעזר בכותב תוכן בשירותי מיקור חוץ כדי לא לתקוע לקוחות קיימים או כדי לא להפסיד לקוחות חדשים.
 • עצמאיים בתחום הפרילנסינג – אדם עצמאי העובד בתחום העיצוב הגרפי, בניית אתרים או כל תחום אחר בדיגיטל ואינו יכול לעמוד בעומס שבטיפול בכמות הלקוחות שלו ייעזר לרוב בקולגה.

היתרונות של שימוש בחברה הבונה אתר במיקור החוץ:

במרבית המקרים כדאי להשתמש בבניית אתר במיקור חוץ כדי לא לאבד את הלקוחות החדשים, לשמור על שביעות הרצון של הלקוחות הקיימים הזקוקים לטיפול בהזמנותיהם ועל מנת להרוויח את הכסף מהעסקאות כמובן. מדובר בכוח עבודה זול יותר מעובד במשרד, כאשר התמחור הוא לרוב לפי פרויקט.

איזה סוד קבלני המשנה מסתירים ממך

קבלן משנה הוא בעצם נותן שירותים במיקור חוץ לחברות אחרות שלא יכולות להתמודד עם הלחץ, שאין להן את הידע המקצועי הנדרש לביצוע עבודה מסוימת או כי התפטר/פוטר עובד במשרד ובאופן זמני הן צריכות איש מקצוע שעובד מהבית שיתגבר עבודות באותה מחלקה. לעבודה מול קבלי משנה צריך להיות קווים ברורים המאפשרים עבודה שקופה ונעימה מולם אחרת זה עשוי להיגרר למקרים לא נעימים של גניבת לקוחות וגזל פרנסה של בעל העסק שהביא את הלקוח ועוד אף נתן הזדמנות לאותו נותן שירותים להתפרנס בכבוד.

על איזה סודות אנו מדברים?

הסוד הכי גדול של קבלני המשנה הוא שהם משתמשים בעבודות שהם מכינים עבור חברות ומציגים אותן בתיק העבודות שלהם כאילו היה זה לקוח שלהם. נכון שעל הנייר, אם חברת בניית אתרים מייצאת עבודת אתר לבונה אתרים במיקור חוץ, הרי שהוא בנה את האתר באופן הפיזי. בנושא הקניין הרוחני – האתר של הלקוח, עבור שירות שהוא קיבל מאותה חברת בניית אתרים ולא מאותו פרילנסר שכן הסכם העבודה, התשלומים והכול היו תחת שמה של חברת בניית האתרים שמצידה פועלת באופן ישיר מול הפרילנסר ומשלמת לו על עבודתו.

השימוש בעבודות אלו בתיק העבודות ו/או בבין לקוחותינו של אותו קבלן משנה גורמות לו להוציא 0 שקלים על פרסום וליהנות מאפס מאמץ בקבלת לקוחות חדשים לעסק והכול על הגב שלכם. אתם השקעתם בפרסום, הלקוח השאיר פרטים או יצר קשר דרך התשתית שלכם ואתם סגרתם אתו את המכירה. אם עובד שלכם במשרד יבנה אתרים ללקוחות החברה ושנה לאחר מכן יקים עסק בניית אתרים משלו – האם הוא יוכל להשתמש באותם אתרים שהוא במה כדוגמאות בתיק העבודות באתר שלו? כמובן שלא! על כן קחו זאת בחשבון בעבודה מול קבלני משנה ובהכנת הסכם עבודה מסודר עמם.

בניית אתר נכונה עושים במיקור חוץ

בניית אתר היא לא מלאכה פשוטה כל כך אולם עבור יד מקצועית ניתן להקים אתר וורדפרס למשל תוך יום-יומיים. כמובן שעל מנת להפוך אותו למקצועי ממש צריך לאפיין אותו מלכתחילה, להכין לו תוכן, להכין עיצובים לשילוב באתר ועוד. כל אלה דורשים זמן עבודה ולעתים עוד פרילנסרים שיספקו שירותים במיקור חוץ שלרוב יהיו משתלמים יותר מאשר עובדים במשרד.

למה דווקא בניית אתר במיקור חוץ?

שירותי מיקור חוץ בעלי יתרום רבים עבור חברות דיגיטל שונות. לא משנה אם אתם חברת בניית אתרים, קידום אתרים, חברת פרסום, חברת תוכן, חברה לעיצוב גרפי או כל חברה אחרת המספקת שירותי דיגיטל, תוכלו ליהנות מהיתרונות השונים של שירותי מיקור חוץ:

 • עבודה מוזלת יותר מעובדים במשרד.
 • תשלום לפי עבודה ולא לפי שעה (שליטה בתקציב).
 • מקורות ידע וניסיון חדשים מעבר למה שקיים בכוח אדם שבמשרד.
 • טיפול בלקוחות עם דרישות גבוהות יותר שאיננו יכולים לספק במשרד או במסגרת השירותים הקיימים שלנו.
 • טיפול בלקוחות חדשים כאשר יש עומס ואיננו מצליחים לעמוד בלחץ.
 • להרוויח כסף מאותן עסקאות ולא לתת לעסקאות להתנדף באוויר.
 • נותן שירותים מקצועי שיעשה אתכם מרוצים כדי לקבל מכם עוד עבודות ייתן שירותי מקצועי ונעים ללקוח שלכם מה שיהפוך אותו לשבע רצון שירצה להמשיך לעבוד אתכם.

האם הפרילנסר יוכל לעשות את אותה עבודה כמונו?

לעתים הפרילנסר הוא בחור חסר ניסיון באותו התחום ויכול לספק שירותים נחותים מאלה שאתם יכולים להציע ולעתים יהיה מדובר במישהו מנוסה יותר מהעובדים שלכם במשרד ולעתים אפילו מכם, מה שאומר שלרוב הוא גם יוכל לספק עבודה טובה, מקצועית ומדהימה יותר מה שיספק יתרון עצום.

האם אני יכול לסמוך על הפרילנסר?

כדאי לעבוד עם הסכם מסודר ומעוגן בין הצדדים על מנת להימנע מאי נעימויות או גניבת לקוחות שכן אלה אמורים להיות לקוחות החברה המביאה את אותן לקוחות ולא לקוחות ישירים של אותו פרילנסר שמספק את העבודה במיקור חוץ.

השיטה הנכונה לניהול קבלן המשנה שלך

עבודה באאוטסורסינג (כלומר שירותים במיקור חוץ) היא דבר מקובל וידוע בתחום השיווק באינטרנט. יש יתרונות רבים לשימוש בשירותי מיקור חוץ, גם בתחום בניית האתרים וגם בתחומים אחרים בדיגיטל: במסגרת שירותי פרסום, תמיכה טכנית, תכנות, קידום אתרים, כתיבת תוכן ועוד. עבודה מול קבלני משנה יכולה להיות נוחה מאוד או סיוט – הכול תלוי איך אתם עובדים ומול מי.

אל תאבדו לקוחות – העבירו עבודה לקבלן משנה:

הסברה הראשונית שצריכה להיות לכם היא שאנו חיים במציאות שהיא גם ככה לא פשוטה לעצמאיים ובתי עסק וכולם רבים על אותם לקוחות פוטנציאליים ולקוחות קיימים. לא רק שצריך לתת מחיר אטרקטיבי יותר גם צריך לדאוג כל הזמן לשפר את השירות, המסים עולים וכל הזמן יש לחץ. על מנת להקל מעט מהלחץ ולא לאבד לקוחות חדשים או לשמר לקוחות קיימים ולא לגרום להם לעבור אל המתחרים שלנו, נוכל לשכור שירותי מיקור חוץ של פרילנסר המספק שירותים בתחום שלנו וכך לייצא אליו חלק

מיקור חוץ לסוכנויות

מהעבודה. אנו שומרים את הלקוח לעצמנו, תהיה עוד עבודה לתיק העבודות, נרוויח את ההפרש מההכנסה על העבודה ונחסוך את כאב הראש וזמן העבודה מול הלקוח.

טיפים לעבודה מול קבלן משנה:

אם כן צריך לדעת איך לעבוד מול קבלן משנה ולכן האופן שבו תנהלו את קבלן המשנה שלכם היא קריטית. ניהול קבלן משנה מתחיל קודם כל בהסכם חתום בין הצדדים. אתם רוצים לוודא כי העבודות שמבוצעות עבור הלקוחות שלכם ייכנסו לתיק עבודות שלכם ולא של נותן השירותים במיקור חוץ ושהוא לא יוכל להציג אותם לראווה באתר שלו. כמו כן להחתים בהסכם שאותו קבלן משנה לא יוכל לספק שירותים לאותו לקוח, אשר אתם יכולים לספק אותם בסל השירותים שלכם, זה כדי למנוע מצב שאתם השקעתם בפרסום והבאתם את הלקוח והוא פשוט נהנה מלקוח מוכן ומשלם.

יתרונות העבודה עם ספק משנה

לא פעם יקרה מצב שתצטרכו תגבור בעסק בניית האתרים שלכם. לא משנה אם אתם פרילנסרים המספקים שירותי בניית אתרים או בעלי חברות בניית אתרים הנתקלים כעת בכמות לקוחות גדולה מזו שאתם יכולים לטפל בה או שמא התפטרו לכם עובדים וטרם מצאתם עובדים חדשים – כדאי לפנות לספק משנה מקצועי בתחום בניית האתר שיבצע את העבודות וימנע אי נעימות מול הלקוחות שלכם ועל הדרך תרוויחו לקוחות חדשים לעסק שלכם.

מהו ספק משנה בתחום בניית האתרים?

ספק משנה בתחום בניית האתרים הינו בונה אתרים מקצועי העובד כפרילנסר מהבית עבור חברות בניית אתרים מכל רחבי הארץ. ספק המשנה בעצם מתגבר עבודות בניית אתרים של לקוחות חדשים או קיימים של חברות בניית אתרים הצריכות מסיבות כאלה ואחרות לייצא חלק מהעבודה החוצה למען שמירה על שביעות רצון הלקוחות שלהם.

מדוע כדאי לעבוד עם ספק משנה וכיצד זה עוזר לעסק שלנו?

 • מייצג אתכם – ספק המשנה לא עובד תחת שם העסק שלו אלא תחת שם העסק שלכם. כלומר שמבחינת הלקוח שלכם הוא עובד מול החברה שלכם ולכן אל לכם לחשוש שהוא ייקח לכם את הלקוח.
 • רצון להוכיח – ספק המשנה ירצה לקבל מכם עוד עבודות לאורך זמן ולכן אתם כחברת בניית אתרים תהיו לקוח משמעותי יותר עבורו מאשר כל לקוח קצה כזה או אחר. כמו כן הוא ירצה להוכיח את עצמו עם עבודה איכותית ומקצועית שתגרום לכם לסמוך עליו ולהעביר עוד עבודות.
 • שירות כחול לבן – תמיד טוב לפרסם ישראלים ולקבל שירות בעברית.
 • מחיר מעולה שמשאיר לכם רווח רב – קחו כמה שאתם רוצים ללקוחות שלכם על האתר. ספק המשנה ייקח את המחירים שהוא מבקש לפי סטנדרט האתר המבוקש על ידכם שזה הרבה פחות ממה שתדרשו מהלקוח שלכם ותוכלו להשאיר לעצמכם את רוב הרווחים.
 • תיקונים ללא תוספת תשלום לתקלות שתמצאו תוך כדי בניית האתר.
 • ניצול מלא של לידים חדשים – אל תפספסו לידים חדשים הפונים אליכם רק כי אין לכם מספיק כוח אדם לטפל בהם. הוציאו חלק מהעבודה החוצה, הרוויחו כסף ולקוחות והכול תחת השם הטוב שלכם.

כמה עולה להשתמש בשירותי קבלן משנה בארץ

שימוש בקבלני משנה יכולה להיות דבר משתלם או כישלון כלכלי, הכול תלוי מול מי אתם עובדים, האם יש הסכם שמעגן את העבודה בין הצדדים (או הסכם לפי פרויקט שמאפיין את התשלום והאפיון לאותו פרויקט ספציפי) ועוד. אין ספק שיש יתרונות רבים לשימוש בקבלני משנה ישראלים אולם כדאי לסכם אתם מראש את ענייני התמחור על מנת להימנע מהוצאות מיותרות בהמשך.

מאפיינים לתמחור עבודה עם קבלן משנה:

 • אפיון פרויקט – מהי הרמה הנדרשת של הפרויקט? האם מדובר באתר וורדפרס פשוט? אתר בתכנות מלא? אתר הדורש מקבלן המשנה ללמוד מערכת חדשה ולהתאים את עצמו? אתר עם תוספות תכנות ושינויים שונים? בניית מערכת מסובכת?
 • זמן עבודה – זמן העבודה משתנה בין קבלן משנה אחד לאחר. יש קבלני משנה שידעו להרים אתר וורדפרס איכותי ביום-יומיים ואחרים עשויים לקחת להם שבוע. בשל עובדה זו הם יתמחרו לכם את העבודה לפי שבוע זמן שלהם ולא לפי יום-יומיים.
 • משרד/עובדים – אם לקבלן המשנה יש משרד והוצאות משרד או עובדים שעובדים עבורו – אתם תשלמו ככל הנראה גם על אותם עובדים. כלומר שתצטרכו לשלם יותר מהרגיל שכן הוא צריך לממן את העובדים שלו וגם להשאיר לעצמו משהו להתפרנס ממנו. כל זמן שאתם מקבלים שירות משתלם ואתם בראש שקט אז אין בעיה ולעתים זה עדיף.

החשיבות של עבודה עם קבלן משנה ישראלי ולא מחו"ל:

כדאי לעבוד עם קבלן משנה בארץ שיספק לכם עבודה מקצועית טובה ואיכותית, יעריך את הפרנסה והעבודה שאתם מעבירים לו וירצה לקבל מכם עוד עבודה. ישנם

למה רק מיקור חוץ לבניית אתרים

קבלני משנה שעובדים רק בשפה העברית ויודעים כי כמות הלקוחות מוגבלת ועל כן יעריכו כל עבודה ויבצעו אותה על הצד הטוב ביותר. מתן שירות בעברית גם יסייע לתקשורת בין קבלן המשנה שעובד כביכול תחת השם שלכם לבין הלקוח.

כמה ריווחי בניית אתר במיקור חוץ?

המודל של עבודה עם שירותי מיקור חוץ הנו דבר מוכר וידוע בתחום הדיגיטל. חברות רבות עושות שימוש בשירותי מיקור חוץ מבלי שהלקוחות ידעו על כך בכלל. יש לכך סיבות רבות מדוע הן עובדות עם שירותים אלה, כמו למשל מצוקת כוח אדם, עומס של לקוחות בתקופה מסוימת במהלך השנה וכו'… אם אתם שואלים את עצמכם כמה זה רווחי לעבוד עם מיקור חוץ – ובכן יש כמה סוגי רווחים, בראשם כסף וזמן.

מדוע לעבוד עם שירותי מיקור חוץ? (רווח שהוא לא בהכרח כסף)

 • להרוויח לקוחות חדשים – אם יש עומס של פניות ואתם לא רוצים להפסיד את הלקוחות החדשים שלכם תוכלו לשכור קבלן משנה שיבצע את העבודה תחת חסות החברה שלכם ולהרוויח עוד לקוחות לחברה.
 • לשמור על לקוחות קיימים – לעתים יש עומס גם בעזרת ההזמנות של לקוחות קיימים של החברה. לקוחות שהיו רגילים לקבל שירות מהיר ואיכותי, פתאום העומס והצמיחה בהזמנות תפס את החברה לא מוכנה מבחינת כוח אדם ועל כן כדאי להשתמש בשירותי מיקור חוץ כדי לשמור על הלקוחות.
 • לחסוך בזמן עבודה – ישנם לקוחות שמבזבזים לא מעט זמן לבית העסק, לקוחות אלה נקראים בזבזני זמן. שעות העבודה של עובדים במשרד הנן יקרות ועל כן כדאי להעביר את אותם לקוחות לשירותי מיקור חוץ המתומחרים לפי פרויקט.
 • לשפר את השירות – קבלן משנה ירצה לקבל מכם עוד הזמנות ולכן ייתן ללקוחות שלכם שירות מעולה, לעתים אפילו טוב יותר מאשר עובד במשרד שכבר מקבל את העבודה כמובן מאליו.

האם זה רווחי מבחינה כלכלית?

גם מבחינה כלכלית מדובר בצעד רווחי במיוחד שכן כפי שאמרנו זמן שווה כסף וקבלן משנה חיצוני יכול לחסוך לכם זמן רב, לתמחר לפי פרויקט, כאשר גם התמחור לפי פרויקט יהיה כמובן נמוך מהסכום הסופי שתקבלו מהלקוחות שלכם. למעשה תוכלו לתמחר ללקוחות שלכם בכמה שתרצו ולשלם לקבלן המשנה רק את הסכום שסיכמתם אותו לסוג מסוים של אתרים.

למה לא כדאי לפנות לקבלן משנה מחו"ל?

עבודה במיקור חוץ היא דבר מקובל וחשוב בחברות הדיגיטל. מדובר למעשה בשירות חיצוני המתקבל על ידי איש מקצוע שאינו קשור לחברה והוא חשוב בעיקר כאשר לא רוצים לאבד לקוח, כאשר יש מצוקת כוח אדם זמנית או כאשר רוצים להרוויח עסקה מסוימת ודרוש ידע מקצועי שאין בתוך החברה (לדוגמה בניית אתר הכוללת מערכת מסובכת אותה בוני האתרים בחברה לא מסוגלים לבנות). מכאן מתחילים לחשוב על סוג שירותי החוץ שהחברה מחפשת והאם כדאי לפנות לשירות בחו"ל או לשירותי מיקור חוץ כחול לבן כאן בארץ.

יתרונות השימוש בקבלן משנה כחול לבן:

 • תקשורת – קודם כל תקשורת. אדם ישראלי מדבר עברית יכול לספק שירותים בשפה העברית ללקוח שלכם מה שישפר את התקשורת ותיאום הציפיות בין הצדדים ויוביל לעבודה סופית שהלקוח באמת רצה ללא אי הבנות.
 • לפרנסה אדם מישראל – חשוב לספק פרנסה לישראלים החיים במדינת ישראל ולתרום חברתית לנושא התעסוקה, עידוד עצמאיים לעבוד ולספק עוד מגוון פתרונות תעסוקה לאנשים שזו הדרך היחידה שלהם להתפרנס.
 • מחויבות – איש מקצועי ישראלי יהיה מחויב לכם יותר לפרויקטים שלכם ולהצלחה שלכם. הוא יודע שאם הוא ייתן שירות מעולה הוא יקבל מכם עוד פרויקטים ועבודה.
 • הסכם עבודה – עם נותן שירותים ישראלי קל יותר להכין ולעגן פרטים בהסכם עבודה ברור בעברית, ללא מרחק גיאוגרפי וניתן לאכוף את הנושא יותר בקלות.

חסרונות קבלן משנה מחו"ל:

יש חסרונות קבלן משנה מחו"ל בעיקר בתחום התקשורת והמחויבות. עובד מחו"ל יכול לקבל הזמנות ופרויקטים מכל רחבי העולם ולכן אין לו בעיה לקחת גם לקוחות לעצמו ול"גנוב" לכם אותם תוך שהוא מציג את העבודה תחת השם שלו. זאת ועוד שהסכם עם נותן שירותים מחו"ל יהיה מסובך יותר לארגן וגם רוב נותני השירותים לא מוכנים לחתום בונה אתרים מקצועיעליהם. תקשורת היא מרכיב חשוב בין נותן השירות ללקוח שלכם ולא כל לקוח ישראלי שלכם יוכל לתקשר עם נותן השירותים שלכם באנגלית ברמה גבוהה, לא תמיד זה יהיה נוח ללקוחות וגם יחשוף את העובדה שאתם משתמשים במיקור חוץ לספק את השירות.

מי צריך בניית אתרים במיקור חוץ?

פיתוח עסק הוא תהליך שדורש מאתנו לא מעט. הוא מצריך מאתנו פיתוח משאבים נוספים תוך כדי תנועה, הרחבת מעגל העובדים בעסק, טיפול בכמות לקוחות גדולה יותר, טיפול ביותר סעיפי הוצאה והוצאות בכלל (כגודל ההכנסות בדרך כלל גם גדלות ההוצאות) וככל שהעסק גדול יותר כך יש עליכם אחראיות גדולה יותר כבעלי עסקים לשמור על המוניטין שלכם, לספק בזמן את העבודות ללקוחות שלכם ועוד. חברות בניית אתרים רבות, לא משנה אם מדובר בחברות קטנות של בונה אתרים פרילנסר או חברות בניית אתרים גדולות לעתים נתקלות בצורך לספק עבודות נוספות ללקוחות חדשים ולא מצליחות לעמוד בזמנים. לשם כך קיים ספק משנה לבניית אתרים.

מה עושה ספק משנה?

ספק משנה לבניית אתרים הוא בונה אתרים מקצועי הפועל למעשה כפרילנסר בתחום בניית האתרים כאשר קהל היעד שלו הוא לא לקוחות קצה (לפחות לא קהל היעד העיקרי שלו) אלא חברות בניית אתרים להן הוא מספק את השירות בצורה של מיקור חוץ. חברות בניית אתרים הרוצות לשמור על הלקוחות תחת שמם אך מחפשות אדם שיעשה את העבודה עצמה של בניית האתר ולא מספיקות לטפל בלקוח – פונות לספק משנה שיבצע את העבודה.

אז מי צריך ספק משנה ולמה זה חשוב להיעזר בו?

תארו לכם שאתם מרחיבים את העסק אבל לפתע עובד או שניים התפטרו לכם? אולי השבוע קיבלתם יותר לידים מהמצופה מהאתר שלכם ואתם לא רוצים להפסיד את הלקוחות הללו? לקוחות אלה לא רק יכניסו לכם כסף (בקיזוז העבודה עם ספק המשנה) אלא גם יהיו רשומים תחת השם שלכם ותיק העבודות שלכם ולכן במקרים כאלה ואחרים מומלץ להפנות את העבודה לספק משנה שיבצע אותה כביכול תחת שם החברה שלכם וכך תוכלו ליהנות משירותים מקצועיים, אמינים ומהירים מספק משנה שיהיה נאמן לכם וירצה לקבל מכם עוד עבודות כאלה בהמשך.

מתי כדאי לפנות למיקור חוץ לבניית אתר?

בניית אתר היא חלק משמעותי בשיווק ופרסום של כל עסק היום. בעלי עסקים קטנים וגדולים כאחד מכירים בחשיבות של שימוש באינטרנט כערוץ שיווקי עיקרי עבור העסק שלהם וכיצד זה יכול להשפיע לטובה על העסק שלהם. פרסום נכון יכול לא רק לסייע בהגדלת ההכנסות בעסק אלא במיתוג העסק ושיפור המוניטין שלו בקרב המתחרים שלו בענף. הכול מתחיל מבניית אתר.

מי בונה לנו את האתר?

בכל הקשור לבניית אתר לעסק שלכם יש כמובן 2 אופציות אפשריות: האפשרות הראשונה היא שתשקיעו זמן בללמוד כיצד לבנות את האתר בעצמכם והאפשרות השנייה היא לשלם למישהו מנוסה שיבנה את האתר עבורכם. בדרך כלל שירותי מיקור חוץ לבניית אתר (כלומר מישהו שיבנה את האתר עבורכם) היא המומלצת יותר, וודאי כאשר מדובר באתר העסק שלכם שאמור לקחת אתכם קדימה ולעזור לכם לקדם את העסק. האתר הוא כרטיס הביקור שלכם באינטרנט ואתם רוצים שהוא ייראה מקצועי, מעוצב ושיהיה נעים לגלוש בו.

מה חשוב שיהיה באתר שלנו?

אתם רוצים לבנות את האתר עם עיצוב קונספט ייחודי משלכם. אם האתר מבוסס וורדפרס למשל זה בסדר גמור לבחור תבנית, אולם עליה להלביש את העיצובים הייחודיים שלכם. אתם רוצים לכלול מידע אודות החברה, מוצריה ושירותיה ולאפשר כמה דרכים ליצירת קשר אתכם ושאלה יהיו בולטים וברורים לגולש. כמו כן צריך להתקין תוסף נגישות היום על פי חוק וכמובן להתחיל להזין באתר תוכן.

כיצד לתחזק את האתר בשוטף?

תחזוקת האתר באופן שוטף יכולה לכלול כתיבה והזנת תוכן באתר, שיתוף האתר ופרסומו באינטרנט, התאמת האתר לקידום במנועי החיפוש (לפחות מבחינת תכנים), הוספת תמונות ומדיה לאתר ועוד. כל אלה תוכלו לעשות בעצמכם או לשכור אדם חיצוני שמתפרנס משירותי תחזוקת אתר שיעשה זאת עבורכם.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים: